Specialist în manichiură și pedichiură medicală

Ador clinic
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: De la 15000 Până la 25000 MDL
Ador Clinic 2024
Suntem încântați să anunțăm deschiderea unei clinici de segment premium și căutăm un Specialist în Manichiură și Pedichiură Medicală dedicat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre. Poziția oferă oportunitatea de a lucra într-un mediu de înaltă calitate, oferind servicii cosmetice de cea mai înaltă calitate pentru clienții noștri select.

Responsabilități:

- Realizarea evaluării și diagnosticării problemelor de sănătate ale pielii și unghiilor de la nivelul picioarelor.
- Furnizarea de tratamente specializate pentru diverse afecțiuni ale pielii și unghiilor de la nivelul picioarelor, inclusiv îngrijirea unghiilor încarnate, calusurilor, verucilor plantare etc.
- Efectuarea manichiurii și pedichiurii medicale pentru a menține sănătatea și aspectul estetic al unghiilor și a pielii de la nivelul mâinilor și picioarelor.
- Consilierea clienților cu privire la igiena adecvată a picioarelor și a mâinilor și la modalități de prevenire a problemelor de sănătate a pielii și unghiilor.
- Utilizarea echipamentelor și instrumentelor medicale adecvate pentru a asigura proceduri sigure și eficiente.
- Întreținerea unui mediu curat și igienic în zona de lucru și respectarea standardelor sanitare.

Cerințe:

- Absolvirea unei școli de specialitate în podologie sau în domenii conexe reprezintă un avantaj.
- Experiență practică în realizarea manichiurii și pedichiurii medicale.
- Cunoștințe solide în anatomia piciorului și a unghiei.
- Abilități excelente de comunicare și de relaționare cu clienții.
- Atitudine profesională și orientată către servicii de calitate.
- Capacitatea de a lucra într-un mediu agitat și de a gestiona multiple sarcini simultan.
- Certificare și licențiere conform legislației în vigoare pentru practicarea podologiei.

Dacă sunteți interesată și îndepliniți cerințele de mai sus, vă invităm să trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa de e-mail
-CV-ul dvs. + poza la adresa
info.adorclinic@mail.ru