Coordonator de proiect

Centrul de Caritate pentru Refugiați
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017 Angajăm și persoane cu dizabilități
Dispuși să angajăm refugiați
Asociația Obștească ”Centrul de Caritate pentru Refugiați” caută un coordonator de proiect talentat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre din departamentul de gestionare a proiectelor. Dacă aveți abilități de organizare remarcabile, experiență în coordonarea proiectelor și pasiune pentru atingerea obiectivelor, vă încurajăm să aplicați.

Poziția: Coordonator de Proiect
Locație: or. Chișinău, str. Vasile Alecsandri, 64
Perioada: curent - 31 decembrie 2024, cu prelungirea contractului pentru următorul an
Program de lucru: full time

Responsabilități:
- Planificarea și implementarea proiectului conform cerințelor și termenelor stabilite;
- Coordonarea și monitorizarea activităților echipei de proiect;
- Comunicarea eficientă cu toate părțile implicate în proiect, inclusiv echipa internă, donatorul, partenerii și alte entități externe;
- Identificarea riscurilor și elaborarea strategiilor de gestionare a acestora;
- Asigurarea unui circuit informaţional adecvat dintre diferiţi actori implicați în implementarea proiectului coordonat;
- Întocmirea planurilor detailate de lucru trimestriale în coordonare cu persoana responsabilă, monitorizarea respectării implementării acestora;
- Asigurarea executării la timp a activităţilor planificate în cadrul proiectului coordonat;
- Întocmirea rapoartelor de activitate (trimestriale, anuale și/sau finale) ale proiectului, cât şi rapoarte de activitate ale organizației;
- Oferirea traducerii pentru engleză și română, atât scris cât și vorbit (documente tehnice, rapoarte, corespondență oficială, rapoarte financiare, ș.a.);

Cerințe:
- Experiență anterioară în coordonarea proiectelor într-un mediu similar sau relevant;
- Abilități excelente de comunicare și negociere;
- Abilități de leadership și capacitatea de a lucra eficient în echipă;
- Cunoștințe solide de planificare și gestionare a proiectelor;
- Cunoașterea la nivel avansat a limbilor română, rusă și engleză;
- Abilități înalte de operare a PC (MC Office: Word, Excel, Outlook).
- Studii universitare în domeniile social, relații internaționale, drept și/sau management și domenii conexe;

Beneficii:
- Salariul motivant, achitat la timp;
- Oportunități de creștere și dezvoltare profesională
- Mediu de lucru dinamic și colaborativ

Dacă sunteți interesat și îndepliniți cerințele de mai sus, vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa office@ccr.md până la data de 15 mai 2024. Numai candidații selectați vor fi contactați. Dosarele incomplete nu vor fi evaluate.

Vă mulțumim pentru interesul manifestat în a face parte din echipa noastră!
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide