Marketing specialist (part-time, flexibil, hibrid, $250 - $300)

Orientare.md
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: De la 250 Până la 300 USD
Program de muncă: Part-time
Locul de muncă: De acasă/De la birou
Caut social media manager/marketing specialist care va efectua promovarea unui start-up online, cu independență maximală.

Lucru în baza la feedback (task, feedback, ajustare, repeat, release) + inițiativă cu aprobare. Scopul e generarea directă a clienților, awareness și înscrieri la curs.

Despre proiect: orientare.md

Responsabilități:
1. management-ul reclamei pe Meta (Instagram, Facebook), Tiktok și Google
2. crearea video-urilor promoționale scurte (basic videos de pe telefon, cu editare in CapCut)
3. crearea conținutului zilnic pentru Instagram/Facebook/Titktok, scrierea email-urilor promoționale
4. scrierea textelor și crearea design-urilor simple pe Canva (după template-uri, trebuie gust în design) despre companie, curs, metodologia noastră, etc.
5. pregătirea lunară a unui plan de content pentru proiect
6. gândirea structurei pâlniei de reclamă

Condiții de muncă:
- Salariu de $250-$300
- Flexibil
- Hibrid. Lucrul personal (spre ex. scrierea textelor) la distanță, lucrul comun (spre ex. feedback, discuții) în meeting-uri offline

Cerințe:
- Minimum 6 luni de experiență cu meta ads și crearea reclamei (basic pe Canva/filmare)
- Experiență minimală în filmare, video editing de bază
- Cunoașterea foarte bună a limbii Române
- Abilități de a folosi calculatorul și basic software (google drive)
- Pasiune față de scriere, filmare sau design

Trimite CV-ul la cristianpopa.xy@gmail.com
Telefon:
067388310
Persoana de contact:
Cristian