Asistent(ă) social media

Julia Helena
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: 7500 MDL
Regimul de lucru: full time
Program de lucru: 09:30 - 18:00 (luni-vineri), 10:00 - 15:00 (sâmbătă)
Responsabilități:
1. recepționarea clienților;
2. primirea, procesarea și repartizarea informației (apeluri telefonice, mesaje, scrisori, mail);
3. crearea postărilor pe paginile de Facebook, Instagram, Pinterest, LinkedIn;
4. actualizarea informației despre companie, amplasată pe site;
5. pregătirea rapotului lunar cu statistica clientilor;
6. ajutor în organizarea evenimentelor și ședințelor foto.

Cunoștințe și abilități:
- sociabilă, responsabilă, spirit de echipa;
- cunoașterea specificului de lucru pe rețelele de socializare,
- posesia limbilor romană, engleză și rusă în formă scrisă și orală;
- experiență în scrierea articolelor, și scrierea anunțurilor publicitare.

Beneficii:
- telefon mobil de serviciu;
- salariu fix 7500 lei;
- posibilitate de avansare în carieră;
- mediu de lucru profesionist.
Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa electronică: careers@juliahelena.com cu mențiunea «asistentă social media»
Telefon:
079819300
Persoana de contact:
Daniela