Менеджер по бронированию/manager rezervări (Chișinău)

Longitours
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
MANAGER REZERVĂRI (CHIȘINĂU)
Activitatea în industria turismului, manager al departamentului de rezervări.
Dacă îți dorești să faci parte din echipa unei companii internaționale, să te dezvolți profesional
în fiecare zi, să activezi în industria turismului, să ai posibilitatea de a călători, atunci bine ai
venit la Longitours.

ATRIBUȚIILE:
1. Rezervări (rezervări, rebooking și confirmări de cereri, servicii suplimentare)
2. Întocmirea și expedierea listelor de rezervare (Rooming list), a listelor pentru liniile aeriene,
transferuri etc.
3. Soluționarea promptă a situațiilor problematice legate de rezervarea unei camere
4. Calculul cererilor individuale
5. Interacțiunea cu partenerii

CERINȚE:
- Studii superioare
- Experiență anterioară în domeniul turismului pe poziție similară de minim 1,5 ani
- Cunoașterea principalelor destinații turistice ale companiei
- Participarea la turnee de promovare la principalele direcții
- Cunoașterea fluentă a limbii ruse
- Cunoașterea limbii române - obligatoriu (vorbit, scris)
- Cunoașterea limbii engleze-B2, intermediar
- Cunoașterea programului Amadeus / Galileo - va constitui un avantaj

CARACTERISTICI PERSONALE:
Atenție, orientare către client, amabilitate, politețe, responsabilitate.

COMPANIA VĂ OFERĂ:
- Angajare oficială,
- Salarii competitive
- Un colectiv prietenos și receptiv
Vrei să faci parte din echipa noastră? Trimite CV-ul la
reyhan@longitours.md
Telefon:
022-999320
Persoana de contact:
Рейхан